Geoblog.pl    PASJAMJ    Podróże    Ameryka Poludniowa - Equador- Peru - Boliwia - Chile ....    Galapagos pod woda

Galapagos pod woda

Ekwador
Ekwador, Floreana
Przejechano 19478 km

Dzis juz nukowalismy w lekko zimnych wodach Galapagos. To ¨lekko¨ to lekko powiedziane. Co sie juz widzialo!?
Najzabawniejsze to sa lwy morskie. Bawia sie z nami, ale jak juz maja dosyc, to sobie odplywaja. Kreca pirlety lub tarzaja sie w piasku. Po tych swoich akrobacjach i popisach czekaja jakby na aplauz. Rekiny tez sie juz widzialo - cale stadko nurse shark (takich wiekszych galapagowskich). Takiego starocia ogromnego zolwia widzielismy przy pierwszym nurkowaniu. Pogodowo brakuje slonca niestety. Zmieniaja sie sezony. Ale dzieki temu temp. wody jest do wytrzymania. Ogolnie dwa nurkowania zajely nam prawie caly dzien. Dojazd z naszej wyspy do innej zajmuje prawie dwie godziny. Woda ma temp. 15-17 stopni. Do swoich pianek dolozylismy jeszcze jedne 4mm, ale jest tu po prostu zimno. Sa prady zimne i cieple, jak tez i prady ciagnace. Pod prad nie da rady plynac. W taki cieply jak sie wplynie, to az milo. Ale widoki super. Widocznosc jak na te wody tez super.

MBC
MBC - 2009-01-05 05:23
...A NA COZUMEL BYSCIE NIE POJECHALI..?
POZDRAWIAMY...

Halickie
Halickie - 2009-01-05 15:35
No czesc przygodo!
My myslelismy ze Wy do Polski ruszyliscie a tu nagle
GALAPAGOS !
Subcio!
Mamy nadzieje ze tym razem zarzucicie nas setka zdjec
A tam jest chyba co pokazac ?
Caluski noworoczne

gabrysia
gabrysia - 2009-01-06 10:01
hejka, zazdrościmy, tęsknimy i się martwimy ;)
dajcie znać, jak możecie
buziaczki

Zosia
Zosia - 2009-01-06 18:26
Podroz marzen, jak z innego swiata. A w NYC zimno i troche ponuro. Wracajcie szczesliwie. I samych pomyslnych niespodzianek w Nowym Roku.

PASJAMJ
PASJAMJ - 2009-01-13 10:17
Cozumel by sie tez chetnie przypomnialo. Trzeba jednak troche podsuszyc sprzet
Pozdrawiam

PASJAMJ