Geoblog.pl    PASJAMJ    Podróże    Ameryka Poludniowa - Equador- Peru - Boliwia - Chile ....    Salar de Uyuni - Boliwia

Salar de Uyuni - Boliwia

Boliwia
Boliwia, Uyuni

Te dwa dni to ciezko opisac. Obled, widoki niebotyczne, kolory bajkowe. Warto bylo.
Lozka z betonu i blokow solnych . Ha, ale mamy swoje spiworki, humory i gwiazdy. Jest super!
Gdzies daleko burza - widac tylko blyski i gwiazdy. Nie slychac nic. Sam romantyzm. Trzeba spac szybko, bo pobodka o 4-tej rano. Znajac naszego kierowce i przewodnika - zartow nie ma. Trzeba zdazyc na wschod slonca na gejzerach. Temperatura spada do ponizej zera. Jestesmy na pustyni, ale bardzo wysoko ponad poziom morza. Ranek - wszystkie mozliwe warstwy na siebie.
Ciemno, ale juz w jeepie. Gdzies w dali swiatla tych co wystartowali wczesniej. Co jeszcze moze nas tu zaskoczyc.? A jednak! Gory o siedmiu kolorach - jak paleta malarska. Gejzery o brzasku dnia, przy smrodzie siarcznow i temp. nadal oscylujacej w granicach 0. Obled. Gorace zrodla i sniadanie. Jeszcze kilka wulkanow i granica Chile. Plaski teren, domeczek i szlaban. Mamy juz paszporty podsteplowane w Uyuni, wiec sie tylko przesiadamy do chilijskiego autobusiku. Granica gorsza niz przy wjezdzie do Boliwii - sprawdzanie plecakow. Co szukaja!? Dojezdzamy do San Pedro de Atacama. Ceny sie zmieniaja. Otoczenie tez.

Ania CRamer
Ania CRamer - 2008-12-16 19:07
Gosia. These pictures are amazing! Wow, Babcia Maja just showed them to me and it looks like a spectacular journey. Enjoy, Love Ania

Mirek P.
Mirek P. - 2008-12-17 00:19
Zeczywiscie dech w piersiach zapiera, gdy sie oglada takie cudenka.
A ja z Isia dzis pieklismy swiateczne pierniczki. Ciekawe gdzie Wy wyladujecie na te Swieta.

MM
MM - 2008-12-17 05:56
Jak to bylo w piosence: w gorach jest wszystko co kocham i wszystkie wiersze sa w bukach, zawsze kiedy tam wracam biora mnie klony za wnuka....pewnie reszte znacie, a jesli nie to dospiewamy Wam po powrocie. dobrych kolejnych dni w Chile...

Halickie
Halickie - 2008-12-17 19:28
Tak patrzymy na Was i rzeczywiscie dech zapiera. Pieknie i fajnie. Widac ze bawicie sie wesolo i chyba nawet to baaaaaaaaaaardzo ranne wstawanie nie jest az tak bolesne.
W NJ dzisaj zimno i snieg. BE!
Pozdrawiamy

PASJAMJ